

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 1.5 A |
| Color | Blue |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 2175
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11020
Ext.Price$0.11020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11020 | $0.11020 |
| 10 | $0.05510 | $0.55100 |
| 50 | $0.04937 | $2.46850 |
| 100 | $0.04423 | $4.42300 |
| 500 | $0.03897 | $19.48500 |
| 1000 | $0.03434 | $34.34000 |
| 3000 | $0.03204 | $96.12000 |
| 5000 | $0.02989 | $149.45000 |
| 10000 | $0.02822 | $282.20000 |
